تاریخ : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - 17:19

یک هفته‌نامه انگلیسی به نقل از منابع اطلاعاتی ناشناس از نحوه ترور محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، جزییات تازه‌ای منتشر کرده و می‌گوید: اسرائیل این عملیات را به تنهایی و بدون دخالت آمریکا انجام داده است.

یک هفته‌نامه انگلیسی به نقل از منابع اطلاعاتی ناشناس از نحوه ترور محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، جزییات تازه‌ای منتشر کرده و می‌گوید: اسرائیل این عملیات را به تنهایی و بدون دخالت آمریکا انجام داده است.

اعتمادآنلاین| هفته‌نامه جویش کرونیکل در بریتانیا به نقل از منابع اطلاعاتی ناشناس از نحوه ترور محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، جزییات تازه ای منتشر کرده است.
هفته‌نامه جویش کرونیکل در بریتانیا به نقل از منابع اطلاعاتی ناشناس از نحوه ترور محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، جزییات تازه‌ای منتشر کرده است.

 

بنا بر این گزارش، فخری‌زاده توسط یک تیربار بسیار پیشرفته و به وزن حداقل یک تن ترور شد که قطعات آن در ظرف هشت ماه توسط سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) به داخل ایران قاچاق و سپس مونتاژ شده بود.

 

این منابع مدعی شده است که تیم ترور متشکل از حداقل ۲۰ ایرانی و اسرائیلی بوده است و این مقام ارشد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی را هشت ماه زیر نظر داشتند.

 

محسن فخری‌زاده، روز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ (مطابق ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰) در جاده‌ آبسرد در حدود ۸۰ کیلومتری شرق تهران ترور شد.

 

جویش کرونیکل به نقل از منابع خود نوشته است که تدارکات عملیات ترور از م‍اه مارس ۲۰۲۰ آغاز شد.

 

جویش کرونیکل گفته است که عوامل موساد یک برنامه دقیقه به دقیقه برای زیر نظر گرفتن حرکات آقای فخری‌زاده را تهیه و اجرا کردند. «آنها به مدت هشت ماه، با آن مرد نفس کشیدند، با او بیدار شدند، با او خوابیدند، با او سفر کردند.»

 

این نشریه افزود تیم موساد می دانست که محسن فخری‌زاده جمعه ها از تهران به ویلای خود در خارج پایتخت می رود. «آنها مسیر روزانه، سرعت و زمان حرکت خودروی را می دانستند و دقیقاً می دانستند از کدام درها برای بیرون آمدن استفاده می کنند.»

 

بنا بر این گزارش در روز واقعه وقتی خودروی او از نقطه تعیین شده عبور کرد آنها دکمه را فشار دادند و مسلسل شکلیک کرد. «۱۳ گلوله از رو در رو به فخری‌زاده برخورد کرد ، در حالی که همسرش که ۱۰ اینچ (۲۵ سانتیمتر) دور نشسته بود ، هیچ آسیبی ندید.»

 

هفته نامه جویش کرونیکل می گوید در آن واقعه به هیچ یک محافظان فخری‌زاده آسیبی وارد نیامد. بنا بر این گزارش، سلاح یاد شده بر یک وانت نیسان نصب شده و بسیار سنگین بود زیرا حاوی یک بمب نیز بود که منفجر شد تا پس از ترور، اثری از سلاح باقی نماند.

 

این گزارش می افزاید اسرائیل این عملیات را به تنهایی و بدون دخالت آمریکا انجام داده است هرچند دولت آمریکا قبل از حمله «سرنخ کوچکی» به دولت دونالد ترامپ دادند.

 

تبلیغات

نظرسنجی

کاریکاتور

پربازدیدترین های هفته