تاریخ : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - 6:49

  حجت الاسلام موسوی پندگیری و پندپذیری را از راه های بلند رسیدن انسان ها به سعادت برشمرد و گفت: […]

 

حجت الاسلام موسوی پندگیری و پندپذیری را از راه های بلند رسیدن انسان ها به سعادت برشمرد و گفت: لقمه حرام از فلسفه هایی است که توفیق پندپذیری را از انسان سلب می کند و مانع پندپذیری می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اندیمشک، «حجت الاسلام سید کمال موسوی» شامگاه یکشنبه (۳ اسفند) در آئین جشن ولادت امام محمد تقی (ع) که در مسجد جوادالائمه (ع) اندیمشک برگزار شد، با اشاره به حدیث امام جواد (ع) در خصوص خصلت ها و ویژگی های انسان های مومن اظهار کرد: از این خصلت ها می توان به واعظه از درون اشاره کرد که به معنای پندگیری و پندپذیری است.
امام جمعه اندیمشک پندگیری و پندپذیری را از راه های بلند رسیدن انسان ها به سعادت برشمرد و افزود: آدم هایی می توانند این راه بلند را طی کنند که پندپذیر باشند.
وی اذعان کرد: با توجه به تجربه ای که پیران سالخورده دارند، جوانانی که به دنبال سعادت هستند باید علاقه مند به پند و نصیحت پیران سالخورده باشند و به نصایح آنها گوش فرا دهند.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: کسی که پر سن و سال است و کوله باری از تجربه دارد، می تواند تجارب و معارف خود را به صورت رایگان در اختیار جوان و نوجوانی که به دنبال پندپذیری باشد، قرار دهد.
وی پندپذیری را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: توفیق پندپذیری و موعظه گرفتن نصیب هر کسی نخواهد شد.
امام جمعه اندیمشک بیان کرد: لقمه حرام از فلسفه هایی است که توفیق پندپذیری را از انسان سلب می کند و مانع پندپذیری می شود.
وی پس از پایان این آئین، در پایگاه مقاومت بسیج جوادالائمه (ع) حضور پیدا کرد و خواستار وحدت و هماهنگی میان تمامی مجموعه های مسجد شد.
«سعید حکمتی» فرمانده پایگاه مقاومت بسیج جوادالائمه (ع) حوزه سه شهری مالک اشتر اندیمشک نیز گزارشی از اقدامات این پایگاه را در زمینه های اجتماعی، جهادی، فرهنگی و … ارائه داد.

تبلیغات

نظرسنجی

کاریکاتور

پربازدیدترین های هفته